Jak podpořit provoz, rozvoj a aktivity farnosti?
Nejdůležitější ze všeho je modlitba a důvěrně žitý vztah s Ježíšem. Pokud se tak skutečně děje, následující body jsou v celku samozřejmostí…
1) Finanční částkou při sbírce v kostele
Hospodin vyzývá Izrael, aby dával desátek ze všeho, co získá. Finanční podpora církve je pro křesťana zavazná i podle Patera církevních přikázání. Zkusme si spočítat, kolik je náš měsíčíní příjem, jaká je desetina tohoto příjmu a kolik ve skutečnosti přispíváme na chod farnosti…
Minimální částka příspěvku osoby výdělečně činné, by měla být za jednu neděli alespoň 100,- Kč
Říkáte si, že to je přeci moc. Ne, to je minimum. Když dám něco s radostným srdcem Bohu, získám zpět stokrát víc. Kdo tedy málo dá, jen málo získá zpět.
2) Finanční částkou poslanou na účet
Ke spolufinancování farnosti lze také použít trvalý příkaz k úhradě ve vašem internetovém bankovnictví.
Číslo účtu farnosti je: 2201505426/2010 – Fio Banka
Při finanční částce nad 2 tis. Kč za rok, lze u zaměstnavatele uplatnit slevu na dani. Proto na konci roku rádi vystavíme potvrzení o přijetí finančního daru.
3) Věcný dar
Po dohodě s duchovním správcem lze také farnost podpořit věcným darem. Zde se fantazii meze nekladou. Jednotlivé věci se mohou pohybovat v různých finančních částkách a zahrnovat různé oblasti… od kuchyňských potřeb přes kancelářské potřeby až po elektroinstalační materiál.
Říká te si: „Církev teď dostala spoustu peněz a pozemků a ještě chce po nás věřících další peníze.“ Církev tzv. „Církevními restitucemi“ nezbohatla, jen se postupně stává nezávislou na státu. Navíc brněnská diecéze byla a je chudou diecézí, proto se bez podpory každého jednotlivého farníka farnost neobejde. Níže je odkaz na stránky, kde si můžete přečíst 10 mýtů o „Církevních restutucích“: Desatero mýtů a fakt.